W centrum Łodzi przy ulicy Maratońskiej znajduje się Presto Pizzeria-Trattoria, funkcjonująca nieprzerwanie od 1998 roku. Lokal ten uchodzi za jednego z prekursorów w Polsce, jeśli chodzi o przygotowywanie pizzy w obecności klientów oraz jej wypiekanie w piecu opalanym drewnem. Takie podejście pozwala uzyskać charakterystyczny aromat i chrupkość serwowanych dań.
Miejsce stanowi połączenie pizzerii i trattorii, a w jego ofercie znajduje się rozbudowane menu, obejmujące rozmaite rodzaje prawdziwej włoskiej pizzy, ręcznie wykonywane makarony, tradycyjne dania główne, aromatyczne zupy, świeże sałatki oraz klasyczne desery, takie jak panna cotta. Wśród szczególnie cenionych przez klientów potraw wymieniane są krem z pomidorów, spaghetti carbonara, a także popularne pizze capriciosa i prosciutto.
W Presto Pizzeria-Trattoria do każdego składnika podchodzi się z należytą starannością, a zaangażowanie w kuchnię włoską przekłada się na wyjątkowe doznania kulinarne. Wnętrze lokalu, nawiązujące zarówno do pizzerii, jak i trattorii, dodatkowo podkreśla śródziemnomorski charakter i sprawia, że każda wizyta staje się szczególnym doświadczeniem.
| Strona internetowa | Ilość ocen | Ocena |
|---|---|---|
| 1052 | 4.1 / 5 | |
| 61 | 3.2 / 5 | |
| pyszne | 3309 | 4.7 / 5 |