Na ulicy Sławkowskiej 28 w Krakowie znajduje się kawiarnio-księgarnia NIĆ, miejsce jednoczące różne kręgi kulturowe. To pierwsza ukraińska kawiarnia połączona z księgarnią w tym mieście, oferująca gościom aromatyczną kawę oraz śniadania.
Księgarnia wyróżnia się szerokim asortymentem książek autorów pochodzenia ukraińskiego oraz literaturą ukraińską w języku polskim, co sprawia, że stanowi wyjątkowy punkt na kulturalnej mapie Krakowa. W ofercie znajduje się ponad tysiąc tytułów, od klasycznych dzieł po najnowsze publikacje.
NIĆ pełni także funkcję aktywnego centrum kulturalnego. Na co dzień organizuje wydarzenia różnego typu, obejmujące kameralne koncerty, spotkania literackie z pisarzami, warsztaty, projekcje filmowe, dyskusje czy wieczory muzyczne i literackie. Przestrzeń ta integruje społeczność oraz pozwala odkrywać bogactwo kulturowe.
| Strona internetowa | Ilość ocen | Ocena |
|---|---|---|
| 1338 | 4.8 / 5 | |
| 41 | 4.2 / 5 |